ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10673089
*
nr 1067 3089
Spegel
förgylld, oval, 80x60
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2016
kl 19:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 22:22:03
1
900 kr
4/11 14:41:06
2
200 kr
4/11 14:41:06
1
250 kr (Budbetjänt)
4/11 14:41:36
2
300 kr
4/11 14:41:36
1
350 kr (Budbetjänt)
4/11 14:41:49
2
400 kr
4/11 14:41:49
1
450 kr (Budbetjänt)
4/11 14:47:19
2
500 kr
4/11 14:47:19
1
600 kr (Budbetjänt)
7/11 19:11:51
3
700 kr
7/11 19:11:51
1
800 kr (Budbetjänt)
7/11 19:19:39
3
900 kr
7/11 19:19:39
1
900 kr (Budbetjänt)
7/11 19:25:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1067 3089
Spegel
förgylld, oval, 80x60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 22:22:03 | 1 | 900 kr |
4/11 14:41:06 | 2 | 200 kr |
4/11 14:41:06 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/11 14:41:36 | 2 | 300 kr |
4/11 14:41:36 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/11 14:41:49 | 2 | 400 kr |
4/11 14:41:49 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/11 14:47:19 | 2 | 500 kr |
4/11 14:47:19 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:11:51 | 3 | 700 kr |
7/11 19:11:51 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:19:39 | 3 | 900 kr |
7/11 19:19:39 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:25:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27